Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

7 вебінарів про волонтерство від Української Волонтерської Служби: хто може долучитися

Опубліковано

Кожен зміни починається з нас — тому ми закликаємо зробити ці зміни якісними й ефективними. Для того, щоб зрозуміти основи волонтерства та базові правила допомоги, Українська Волонтерська Служба запрошує на навчальну програму.

Участь можуть взяти всі, хто бажає розпочати свій шлях у волонтерстві, прокачати свої навички та зрозуміти, як їх таланти можуть допомогти людям у потребі. Вебінар буде корисний також для освітян, які хочуть навчати та залучати учнів до волонтерської діяльності.

Читайте також: Monobank оновив дизайн застосунку: що змінилося

  • 16 квітня — основи волонтерської діяльності.

Про основні принципи волонтерської діяльності, різницю між волонтерством та активізмом, можливі форми допомоги та важливість волонтерства у суспільстві, зокрема в час повномасштабної війни.

  • 23 квітня — різниця між волонтерством та іншими видами допомоги.

На прикладі реальних ситуацій проведемо порівняння між тим, що є волонтерством, а що не можна назвати волонтерською діяльністю. Кейси допоможуть зрозуміти, як відрізнити волонтерську допомогу від благодійності, активізму, донорства та інших видів підтримки людей у потребі.

  • 30 квітня — історія розвитку волонтерства.

Учасники дізнаються про історію волонтерського руху. Поговоримо, як зародилось волонтерство, які основні події в Україні та світі сприяли його розвитку та яким волонтерство є зараз.

  • 14 травня — види волонтерства.

Про різноманіття форм волонтерства, види допомоги та напрямки волонтерства, зокрема ті, що особливо актуальні в час війни. Поговоримо також про їхні особливості та вимоги до волонтерів в різних сферах.

  • 21 травня — права та обовʼязки волонтерів.

Юридичний аспект волонтерської діяльності — які права та обов’язки мають волонтери та як правильно їх пояснювати. Розберемо, які організації залучають волонтерів, як до них долучитись, які вимоги передбачає таке волонтерство та як обрати організацію для довгострокової допомоги.

  • 28 травня — безпекові правила у волонтерстві.

Про забезпечення безпеки волонтерів: фізичної, психологічної і цифрової. Поговоримо, як діяти у випадку фізичних загроз, яка небезпека може спіткати в онлайн-волонтерстві та як цього уникати, як підтримувати своє ментальне здоров‘я, дбаючи про інших.

  • 4 червня — як зробити перший крок у волонтерстві.

Учасники дізнаються, як долучитись до волонтерства, де шукати можливості та як обирати ту, що точно до душі. Зможуть зробити перший крок у волонтерство, заглибитись в особливості кожної зі сфер і обрати той напрям чи організацію, з якою прагнуть волонтерити.

Вебінари будуть проходити онлайн на платформі Zoom, щовівторка о 16:00. Для участі потрібно заповнити форму реєстрації та обрати потрібні дати: https://forms.gle/qDJ9YunAvNnT1Ydq8 

Реєстрація триває до кінця всієї навчальної програми — до 4 червня. Учасники, які пройдуть всі 7 вебінарів, отримають сертифікат про проходження навчання.

Навчальна програма проводиться у співпраці з Програмою Корпусу миру в Україні за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Нагадаємо, у Варшаві відкрили виставку робіт Марії Примаченко.

Фото: Анни Семьонової

Суспільство

9 порад від психологині, як впоратися з тривогою

Опубліковано

Стрес тепер є частим супутником життя українця. Кожен по-своєму вчиться справлятися з ним. ШоТам зібрали кілька порад від психологині Марини Сергієнко, що допоможуть легше прожити стресову ситуацію.

1. Усвідомити себе та реальність навкруги.

Перше, що важливо зробити, якщо відчуваєте тривогу — зупинитися. Психологиня каже, що може допомогти техніка 5-4-3-2-1. Треба назвати:

  • п’ять речей, які можна побачити;
  • чотири речі, до яких можна доторкнутися; 
  • три речі, які можна почути;
  • дві речі, які можна відчути на запах;
  • одну річ, яку можна скуштувати.


«Також допоможе дихання. Усвідомлені 3-5 вдихів і видихів. Дихання по квадрату декого заспокоює, але мене, наприклад, навпаки дратує, тому тут варто тільки пробувати», — розповідає Марина.

2. Відчути своє тіло

Тут є кілька вправ, які допоможуть. Наприклад:

  • поплескування себе по тілу. Протрушування — треба трусити всім тілом.

«Це допомагає тілу ожити, відчути себе та повернути чутливість до кожної клітинки», — каже Марина Сергієнко. 

  • техніка метелика: схрестити руки на грудях так, щоб ліва долоня торкалася правого плеча, і навпаки. Пальці стають, наче крила метелика — ними треба постукувати себе;
  • вправа «Сіднички» — треба сісти так, щоб ноги торкалися підлоги:

«Концентруєтеся на тому, що відчуваєте: де ви перебуваєте, на чому ви сидите, чи відчуваєте сіднички та ноги на підлозі. Ця вправа додає опорності та заземленості», — ділиться психологиня.

3. Фізична активність

Якщо маєте забагато адреналіну, скинути його можна за допомогою фізичної активності. Марина Сергієнко каже, що це можуть бути танці, швидка ходьба, фізичні вправи чи навіть усвідомлене постукування ногою в підлогу (підтупцьовування):

«Так ми активуємо завершення стрес-реакції через “біжи”, і наш мозок розуміє, що ми втекли, все ок, можна видихати».

4. Задіяти голос

Говорити, співати, шипіти, гарчати, робити «омммм» — подібні техніки дозволяють вивільнити стрес:

«Для вас може спрацювати “бейбі, ван мо тайм” на повну гучність чи один з ритуальних співів Маорі. Експериментуйте, шукайте свій звук:)».

5. Гумор

Гумор — це потужна захисна реакція, і ми можемо до неї вдатися, якщо треба швидко заспокоїтися, як розповідає Марина Сергієнко. Це не значить, що стрес розвіється від одного жарту:

«Але висміяти “кляту русню” абощо — завжди ок. Власне, українці це постійно роблять».

6. Окситоцин

Обіймати дітей, котів, коханих і всіх, до кого дотягуєтеся.

«Усе це виробляє гормон любові окситоцин, який є антагоністом адреналіну», — розповідає психологиня.

А у 2021 році лондонські вчені довели, що довші обійми — від 5 до 10 секунд — краще впливають на людей ніж ті, що тривали секунду. Тож обіймайтеся довше!

7. Знайти заняття до душі

Малюйте, пишіть вірші, складайте мозаїки, плетіть макраме — підійде різна активність, яка справді подобається. 

«Це дозволить вам виразити й прожити емоції. Ви можете створити щось прекрасне та звільнити тіло від стресу», — каже психологиня.

8. Базові потреби

Марина радить більше уваги звертати на базові потреби: добре спати, смачно їсти й пам’ятати про правило «кисневої маски»: спочатку дбаємо про себе, а вже потім про тих, хто поруч. 

9. Психотерапія

Психотерапія — це те, що може дати довготривалий ефект. Марина Сергієнко пояснює, чому це допоможе: 

  • безоціночне активне слухання;
  • безпечний простір, де можна вихлюпнути всі емоції без цензури;
  • ті самі техніки та вправи, тільки під керівництвом психолога.

Дуже важливо дбати про себе, тому щойно відчуваєте, що вам гіршає — просіть про допомогу. Не тягніть до критичного стану. Фахові заняття з психологом чи психотерапевтом допомагають відчути себе краще надовше, знайти опори й надалі могти підтримувати себе більш стабільно.

Читати далі

Суспільство

Люди, які повторно евакуйовуються з Харківщини отримають виплати ВПО

Опубліковано

Люди, які виїжджають із небезпечних районів Харківської області, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати.  Для поновлення статусу внутрішньо переміщеної особи необхідно звернутися до ЦНАПу або до управління соціального захисту населення у приймаючих громадах.

Про це повідомили віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, передає Урядовий портал.

«У межах обов’язкової евакуації із Вовчанська та Липців люди, які повторно виїхали, мають право на виплати для внутрішньо переміщених осіб», – зауважила віцепрем’єр-міністр.

Йдеться про тих громадян, які включені до списків евакуйованих, що складає місцева влада.

Читайте також: У застосунку “Резерв +” зʼявиться електронний військовий квиток

Для включення до цього списку особи, які самостійно виїхали із населених пунктів Харківської області, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном гарячої лінії: (066) 283-41-43.

Додамо, державна грошова допомога для ВПО виплачується у розмірі 2000 гривень на місяць для дорослих, 3000 гривень – на дітей і особам з інвалідністю. Така допомога призначається на 6 місяців.

Нагадаємо, в Україні запускають проєкт психологічної допомоги жінкам, чиї чоловіки перебувають у полоні.

Фото: ДСНС

Читати далі

Суспільство

В Україні вдалося відновити понад 500 лікарень

Опубліковано

В Україні вже вдалося повністю відновити 512 об’єктів медзакладів, пошкоджених росією. Ще 357 – відновлені частково. Загалом за час повномасштабної війни внаслідок ворожих обстрілів та атак було пошкоджено 1604 обʼєкти медзакладів та ще 211 – зруйновані повністю.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Також за цей час російська армія пошкодила 164 автівки екстреної медичної допомоги, ще 261 автомобіль знищили та 125 автівок захопили.

Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Дніпропетровщини, Чернігівщини, Запоріжжя та Херсонщини.

Читайте також: Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує

“Пріоритетом для держави лишається забезпечення українців якісними та доступними медичними послугами. Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами продовжують працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоби наші лікарі могли повноцінно працювати, а пацієнти мали доступ до потрібної медичної допомоги” – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Міша Коллінз приїхав до Києва з гуманітарною місією.

Фото: Київ пост

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: